Tilde Axelson Fröjdenlund
2019-2022
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Medel och långdistans
Hemortstränare: Peter Lönn
FIG tränare:
David Stridfeldt
Hannes Egonson
2019-2022
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Sprint och häck
Hemortstränare:
FIG tränare:
Håkan Widlund
Moa Feldt
2019-2022
Klubb:Hässleholms AIS
Gren:Kast
Hemortstränare:
FIG tränare:
Johanna Vikström
Mer info om Moa hittar du här!
Stella Gudmundsson
2019-2022
Klubb:IFK Växjö
Gren:Spjut
Hemortstränare:Pär Wisme
FIG tränare:
Jonas Mellblom
Amanda Pettersson
2019-2022
Klubb:IFK Växjö
Gren:Kula
Hemortstränare:Johan Pyrell
FIG tränare:
Johanna Vikström
Moltas Strömberg
2019-2022
Klubb:IFK VäxjöGrenar:Sprint och häck
Hemortstränare:
FIG tränare:
Håkan Widlund
Jacob Thelander
2019-2022
Klubb:Ljungby FIKGren:Mångkamp
Hemortstränare:Mia Jansson
FIG tränare:
Cai Bolö
Oskar Bengtsson
2018-2021
Klubb:IF Udd
Grenar:Sprint
Hemortstränare:Benny Palmgren
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Oskar hittar du här!
Tilde Bengtsson
2018-2021
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Sprint
Hemortstränare:
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Tilde hittar du här!
Tilde Gudmundsson
2018-2021
Klubb:Athletics 24seven
Grenar:Mångkamp
Hemortstränare:Linda Gudmundsson
FIG tränare:
Cai Bolö
Mer info om Tilde hittar du här!
Matilda Horneth
2018-2021
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Stavhopp
Hemortstränare:Stefan Carlsson
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Matilda hittar du här!
Tove Larsson
2018-2021
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Sprint
Hemortstränare:
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Tove hittar du här!
Edvin Månsson
2018-2021
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Häck
Hemortstränare:
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Edvin hittar du här!
Omar Nuur
2018-2021
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Medel - Långdistans
Hemortstränare:
Peter Lönn
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Omar hittar du här!
Jenny Jonsson
2018-2021
Klubb:Lidköpings ISGrenar:Kast
Hemortstränare:Anna Holmberg
FIG tränare:
Johanna Vikström
Mer info om Jenny hittar du här!
Leo Janén
2018-2021
Klubb:Kalmar SK
Grenar:Kast
Hemortstränare:Alexander Sjögren
FIG tränare:
Johanna Vikström
Mer info om Leo hittar du här!
Maja Petersson
2018-2021
Klubb:FIF Gnistan
Grenar:Hopp och sprint
Hemortstränare:
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Maja hittar du här!
Emil Carlsson
2018-2021
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Stavhopp
Hemortstränare:Stefan Carlsson
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Emil hittar du här!
Gabriel Vikic
2018-2021
Klubb:VIF Gute
Grenar:Sprint
Hemortstränare:Jorma Jäskkälinen
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Gabriel hittar du här!
Alma Freij
Åk 3
Klubb:IK Sisu
Grenar:Medel- och Långdistans
Hemortstränare:Peter Fritz
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Alma hittar du här!
Hampus Wallin
2018-2021
Klubb:Hovslätts IK
Grenar:Slägga
Hemortstränare:Peter Dagenheim
FIG tränare:
Johanna Vikström
Mer info om Hampus hittar du här!
Love Carlsson
2018-2020
Klubb:Högby IF
Grenar:Medel- och Långdistans
Hemortstränare:Christer Persson
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Love hittar du här!
Almida Thörjesson
2017-2020
Klubb:Kyrkhults SK
Grenar:Medel- och Långdistans
Hemortstränare:Joakim Thörjesson
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Almida hittar du här!
Alexander Svensson
2017-2020
Klubb:IK Akele
Grenar:Medel- och Långdistans
Hemortstränare:
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Alexander hittar du här!
Thomas Jones
2017-2020
Klubb:Kyrkhults SK
Grenar:110m häck, längd och tresteg
Hemortstränare:Peter Persson
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Thomas hittar du här!
Felicia Boqvist
2017-2020
Klubb:Rydö ASK
Grenar:200m och 400m
Hemortstränare:Erik Lindqvist
FIG tränare:
Håkan widlund
Mer info om Felicia hittar du här!
Johan Claeson
2017-2020
Klubb:Tranås AIF
Grenar:Häck
Hemortstränare:
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Johan hittar du här!
Danijel Milenkovic
2017-2020
Klubb:FIF Gnistan
Grenar:Kast
Hemortstränare:
FIG tränare:
Johanna Vikström
Mer info om Danijel hittar du här!
Ludvig Bjurelid
2016-2019
Klubb:Högby IF
Grenar:Medel- och Långdistans
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Ludvig hittar du här!
Vilma Engbe
2016-2019
Klubb:Öresund FK
Grenar:Slägga, diskus
Hemmortstränare:Joakim Engbe
FIG tränare:
Per Karlsson
Mer info om Vilma hittar du här!
Linus Nilssen
2016-2019
Klubb:IF Hagen
Grenar:Medel- och Långdistans
Hemmortstränare: Lars Olsson
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Linus hittar du här!
Jennifer Quick
2016-2019
Klubb:IFK Lund
Grenar:Slägga
Hemmortstränare:Kyllan Quick
FIG tränare:
Per Karlsson
Mer info om Jennifer hittar du här!
freja Richardson
2016-2019
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Sprint
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Freja hittar du här!
Alex Wisme
2016-2019
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Spjut
Hemmortstränare: Pär Wisme
FIG tränare:
Jonas Mellblom
Mer info om Alex hittar du här!
Sophie Olsson
2015-2018
Klubb:Luleå
Grenar:Stavhopp
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Sophie hittar du här!
Albin Månsson
2015-2018
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Långsprint
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Albin hittar du här!
Ida Olsson
2015-2018
Klubb:IF Hagen
Grenar:Slägga
FIG tränare:
Per Karlsson
Mer info om Ida hittar du här!
Stina Johansson
2015-2018
Klubb:Tranås AIF
Grenar:Medel och långdistans
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Stina hittar du här!
Julia Samuelsson
2015-2018
Klubb:Högby IF
Grenar:Medeldistans
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Julia hittar du här!
Hanna Westhoff
2015-2018
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Medeldistans
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Hanna hittar du här!
Julia Frisk
2015-2018
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Sprint
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Julia hittar du här!
Anton Bertilsson
2015-2018
Klubb:Habo friidrott
Grenar:Häck
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Anton hittar du här!
Frida Bergvall
2015-2018
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Mångkamp
FIG tränare:
Cai Bolö
Mer info om Frida hittar du här!
Christoffer Karlsén
2015-2018
Klubb:Ik Hinden
Grenar:Sprint
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Christoffer hittar du här!
Jonatan Amneskog
2014-2018
Klubb:Klippan FK
Grenar:Spjut
Hemortstränare:
FIG tränare:
Jonas Mellblom
Mer info om Jonatan hittar du här!
Theodor Ahlström
2014-2017
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Kast
Hemortstränare:
Fredrik Ahlström
FIG tränare:
Per Karlsson
Mer info om Theodor hittar du här!
Julia Arvidsson
2014-2017
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Medel och Långdistans
Hemortstränare:
Jan Bengtsson
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Julia hittar du här!
Johan Brasch
2014-2017
Klubb:Wärnamo SK
Grenar:Lång sprint
Hemortstränare:
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Johan hittar du här!
Elias Engström
2014-2017
Klubb:FIK Färjestaden
Grenar:Kort och läng häck
Hemortstränare:
Arne Svensson
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Elias hittar du här!
Viktor Kjellsson
2014-2017
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Stavhopp
Hemortstränare:
Fredrik Ahlström
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Viktor hittar du här!
Simon Larsson
2014-2017
Klubb:IK Ymer
Grenar:Höjdhopp
Hemortstränare:
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Simon hittar du här!
Linnéa Lindbom
2014-2017
Klubb:Ka 2 IF
Grenar:Höjdhopp
Hemortstränare:
Timo Ranne
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Linnéa hittar du här!
Julia Luperini
2014-2017
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Sprint
Hemortstränare:
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Julia hittar du här!
Jessica Mattsson
2014-2017
Klubb:Tierp IF
Grenar:Kast
Hemortstränare:
FIG tränare:
Per Karlsson
Mer info om Jessica hittar du här!
Lukas Mårtensson
2014-2017
Klubb:IF Udd
Grenar:Medel- långdistans
Hemortstränare:
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Lukas hittar du här!
Elin Vertetics
2014-2017
Klubb:Högby IF
Grenar:Mångkamp
Hemortstränare:
FIG tränare:
Cai Bolö
Mer info om Elin hittar du här!
Linnéa Agerfjäll
2013-2016
Klubb:Linköping GIF
Grenar:Kort sprint
Hemortstränare:
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Linnéa hittar du här!
Linn Bengtsson
2013-2016
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Medeldistans
Hemortstränare:
Jan Bengtsson
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Linn hittar du här!
Filip la Fleur
2013-2016
Klubb:Ystad IF
Grenar:Lång sprint och kula
Hemortstränare:
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Filip hittar du här!
Amanda Hjalmarsson
2013-2016
Klubb:Hovslätt IK
Grenar:Tresteg och hjödhopp
Hemortstränare:
Ann Axelsson
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Amanda hittar du här!
Hanna Hoff
2013-2016
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Hopp och sprint
Hemortstränare:
Mats Olsson
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Hanna hittar du här!
Jan Jacoubek
2013-2016
Klubb:IK Hinden
Grenar:Spjutkastning
Hemortstränare:
FIG tränare:
Jonas Mellblom
Mer info om Jan hittar du här!
Adam Kagebeck
2013-2016
Klubb:Linköping GIF
Grenar:Medeldistans
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Adam hittar du här!
Samuel Kagebeck
2013-2016
Klubb:Linköping GIF
Grenar:Medeldistans
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Samuel hittar du här!
Beatrice Lantz
2013-2016
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Mångkamp
Hemortstränare:
Carita Hagberg-Lantz
FIG tränare:
Cai Bolö
Mer info om Beatrice hittar du här!
Ellen Olssson
2013-2016
Klubb:Wärnamo SK
Grenar:Stavhopp
Hemortstränare:
Peter Widén
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Ellen hittar du här!
Olof Östenberg
2013-2016
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Mångkamp
Hemortstränare:
Martin Östenberg
FIG tränare:
Cai Bolö
Mer info om Olof hittar du här!
Anton Wretström
2013-2016
Klubb:SK Graal
Grenar:Medeldistans
Hemortstränare:
Jan Bengtsson
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Anton hittar du här!
Isak Oskarsson
2011-2016
Klubb:Stensjön IF
Grenar:Spjut
FIG tränare:
Jonas Mellblom
Mer info om Isak hittar du här!
Kalle Berglund
2011-2014
Klubb:Spårvägen FK
Grenar:400m och 800m
Hemortstränare:
Jan Bengtsson
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Kalle hittar du här!
Sofia Andersson
2011-2014
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Lång häck
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Sofia hittar du här!
Thilda Särnevång
2011-2014
Klubb:IF Udd
Grenar:Längd och tresteg
Hemortstränare:
Jeanette Särnevång
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Thilda hittar du här!
Sebastian Gyllensten
2011-2014
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Lång häck
Hemortstränare:
Mats Olsson
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Sebastian hittar du här!
Emilia Hammarström
2011-2014
Klubb:Wärnamo SK
Grenar:Längd och tresteg
Hemortstränare:
Peter Hornebrant och Erika Johansson
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Emilia hittar du här!
Molly Bervall
2010-2013
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Höjd
Hemortstränare:
Maria Thuresson
FIG tränare:
Cai Bolö
Mer info om Molly hittar du här!
Mohamed Bile
2010-2013
Klubb:IFK Växjö
Grenar:800m
Hemortstränare:
David Stridfeldt
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Mohamed hittar du här!
Filip Danielsson
2010-2013
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Höjd
Hemortstränare:
Kent Danielsson
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Filip hittar du här!
Eskil Grahn
2010-2013
Klubb:Tranås AIS
Grenar:Lång häck
Hemortstränare:
Anders Nyqvist
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Eskil hittar du här!
Frida Jansson
2010-2013
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Mångkamp
Hemortstränare:
Urban Andersson
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Frida hittar du här!
Elise Malmberg
2010-2013
Klubb:Hässleholm AIS
Grenar:Mångkamp
Hemortstränare:
Agne Bergvall
FIG tränare:
Ingela Nilsson
Mer info om Elise hittar du här!
Andre Nyman
2010-2013
Klubb:IK Ymer
Grenar:Slägga
Hemortstränare:
Per Karlsson
FIG tränare:
Per Karlsson
Mer info om Andre hittar du här!
Alice Petersson
2010-2013
Klubb:Kalmar SK
Grenar:Sprint
Hemortstränare:
Tomas Lindén
FIG tränare:
Håkan Widlund
Mer info om Alice hittar du här!
Fanny Roos
2010-2013
Klubb:Ljyungby FIK
Grenar:Kula och Diskus
Hemortstränare:
Tony Johansson
FIG tränare:
Per Karlsson
Mer info om Fanny hittar du här!
Malin Citess
2010-2013
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Längd oh Tresteg
Hemortstränare:
Maria Thuresson
FIG tränare:
Cai Bolö
Mer info om Malin hittar du här!
Ken Slättengren
2010-2013
Klubb:Högby IF
Grenar:Medeldistans
Hemortstränare:
Ola Slättengren
FIG tränare:
David Stridfeldt
Mer info om Ken hittar du här!
Elin Tornhed
2010-2013
Klubb:IFK Växjö
Grenar:Mångkamp
Hemortstränare:
Urban Anderson
FIG tränare:
Cai Bolö
Mer info om Elin hittar du här!